Pavian Records

Pavian records

Pavian Records je slovenské hudobné vydavateľstvo, založené začiatkom deväťdesiatych rokov v Bratislave. Je exkluzívnou značkou obchodu s hudobnými nosičmi Dr. Horák.

Novinky

novinky

Pavian records

Spočiatku sa Pavian Records zameriaval na slovenskú folkovú a rockovú scénu (Ján Litecký-Šveda, Zóna A, Jednofázové kvasenie), resp. reedície nahrávok slovenskej rockovej „klasiky“ (Collegium musicum, Prúdy) a brniansku alternatívu (Iva Bittová, Fajt/Meneses, Dunaj), neskôr sa spektrum vydaných nahrávok rozšírilo aj na iné žánre a hudobné smery (ethno/world music, džez, alternatíva, vážna hudba). Výber interpretov sa programovo sústreďoval skôr na menšinové žánre, výnimkou boli reedície niektorých albumov zlatého fondu slovenskej rockovej hudby.

Dôležitým momentom v činnosti Pavian Records bolo rozšírenie vydavateľskej dramaturgie na oblasť vážnej hudby.

Toto nielen že umožnilo prienik značky do nových oblastí a mimo slovenské a české trhy, ale prinieslo aj výrazné komerčné úspechy, keď najpredávanejším titulom Pavian Records sa paradoxne stala nahrávka z oblasti vážnej hudby, Mater slovenského skladateľa Vladimíra Godára v interpretácii Ivy Bittovej a Solamente naturali. Len na Slovensku a v Česku sa jej do roku 2009 predalo viac ako päť tisíc kusov, vo svete presiahol predaj 10 000 kusov. Pre zahraničie nahrávku do distribúcie prevzalo prestížne nemecké vydavateľstvo ECM.

Do roku dnešného dňa vydali Pavian Records viac ako 160 titulov, niektoré z nich prevzali vo forme licencií iné zahraničné vydavateľstvá (Iva Bittová, Vladimír Godár, Zuzana Homolová a Vlasta Redl).

V roku 2014 získal Pavol Maruščák špeciálnu cenu Radio Head Awards 2013 za prínos do hudby.

K umelcom, ktorí vyšli na tejto značke, patria (radené abecedne)

novinky

Predajné miesta

novinky
Pod Vŕškom
Artforum
Indies Scope
martinus
Panta Rhei

Banská Štiavnica

Trotuart
Andreja Kmeťa 8 Mapa

Bratislava

Divyd
Klobučnícka 442 Mapa

Bratislava

Dr. Horák
Medená 19 Mapa

Bratislava

Spinaker Hudobniny
Námestie SNP 476/17 Mapa

Košice

Compact studio
OC Aupark Mapa

Lučenec

TRINÁSTY
Martina Rázusa 13 Mapa

Nitra

Kníhkupectvo Pod Vŕškom
Kupecká 8 Mapa

Poprad

Christiania
Nám. Sv. Egídia 2950 Mapa

Trnava

CD Aquarius
Štefánikova 5 Mapa

návrat hore