Sme viac než len predajňa,
sme ostrov dobrej hudby
uprostred mesta.

Od roku 1991 prinášame pre svojich verných i nových zákazníkov neustále kvalitnú hudbu

predajna

V bočnej uličke samotného centra Bratislavy už takmer tridsať rokov nájdete obchodík s typickým oranžovo-žltým logom Dr.Horák a spolu s ním aj vydavateľstvo dobrej hudby Pavian records. I keď samotné priestory na Medenej ulici 19 sú rozlohou pravdupovediac malé, je až s podivom koľko CD a LP sa na týchto pár štvorcových útulných metroch nachádza a čaká na svojich nových majiteľov.

Dr.Horák bol jedným z prvých obchodov s hudobnými nosičmi a vôbec prvým obchodom, ktorý mal v ponuke predaj vstupeniek na koncerty nielen v Bratislave, ale aj v susednom Rakúsku či Českej republike. Od roku 1991 tak bez prestávky prináša pre svojich verných i nových zákazníkov neustále kvalitnú hudbu najmä žánrov rock, pop, jazz, v ponuke obchodu sú aj soundtracky, špeciálne vydania pre fajnšmekrov či hudba na individuálne objednávky. Novinky sú dopĺňané pravidelne niekoľkokrát do týždňa, v obchodíku však vždy nájdete aj rokmi overené, možno povedať „klasické“ albumy rockovej i jazzovej histórie. Priamo v predajni tak nájdete viac ako 11 774 nosičov. Čo sa nám do kamennej predajne nezmestilo, vieme objednať a robíme tak radi - našim cieľom totiž je, aby zákazníci od nás odchádzali vždy s dostatočnou zásobou dobrej hudby.

Okrem nosičov CD a LP máme stále v ponuke aj vstupenky na koncerty u nás aj v zahraničí. Sme partnerským predajným miestom spoločností predpredaj.sk, ticketlive.sk, ticketmaster.cz a oeticket.com. Ak teda preferujete klasickú tlačenú vstupenku pred e-ticketom, ste u nás na správnom mieste. Ponúkame už aj vstupenky do pražskej O2 Arény, ktoré sa na Slovensku donedávna nedali zakúpiť. V ponuke sú tak isto aj vstupenky nielen do Viedne, ale aj do St. Margarethen či hrad Klam v Rakúsku.

Naše vydavateľstvo Pavian records vydalo od svojho vzniku v roku 1991 viac ako 120 titulov takým menám akými sú Iva Bittová, Jaro Filip, Fermata, Pavol Hammel, Marián Varga, Collegium Musicum či Szidi Tobias. Snažíme sa podporovať aj slovenskú klasickú hudbu a tak v našom vydavateľstve nájdete aj CD s hudbou Vladimíra Godára, Moyzesovho kvarteta, Mucha Quartet či súboru Solamente naturali. A keďže nielen klasikou je človek živý, vydávame CD aj s hudbou worldmusic, blues či folkovou – skupiny Banda, Ghymes či Jána Liteckého – Švedu.

Ešte pred vznikom predajne a vydavateľstva, zhruba od polovice 80-tych rokov, Palo Maruščák – majiteľ predajne – stál pri organizovaní nezabudnuteľných Folkových zím na Mladej garde či pamätného Čertovho kola na Pasienkoch. Odvtedy sme zorganizovali viac ako 1200 koncertov. Bolo nám cťou priniesť v našej réžii slovenským fanúšikom dobrej hudby také mená svetovej i českej a slovenskej scény akými sú Bobby McFerrin, Paco De Lucia, Al DiMeola, Erik Truffaz, Jethro Tull a Ian Anderson, Suzanne Vega, Ziuzana Navarová, Goran Bregovič, Jarek Nohavica, Vladimír Mišík & ETc, Vašek Koubek, Szidi Tobias či Iva Bittová. A v neposlednej rade aj skvelého hudobného publicistu Jiřího Černého, ktorý k nám prichádza so svojimi nezabudnuteľnými „antidiskotékami“

Sme viac než len predajňa, sme ostrov dobrej hudby uprostred mesta :)

11 774 titulov skladom

A ďaľšie na objednávku

Zobraziť ponuku
predajna
návrat hore